dnes je 26.12.2024

Input:

Vnitřní předpis k poskytování benefitů

7.3.2024, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 6 minut

2.10.8
Vnitřní předpis k poskytování benefitů

JUDr. Věra Bognárová

Vzor

VNITŘNÍ PŘEDPIS K POSKYTOVÁNÍ BENEFITŮ

Zaměstnavatel ................................. (uvést jeho přesné označení, sídlo, IČ)

zastoupený ..............

vydává tento

vnitřní předpis

upravující poskytování benefitů zaměstnancům.

1.Benefity se podle této směrnice poskytují zaměstnancům v pracovním poměru, kteří pracují po stanovenou týdenní pracovní dobu určenou v délce podle § 79 nebo 79a ZP. Benefity se poskytují i za dobu, kdy zaměstnanec nepracuje pro překážky v práci.

2. Zaměstnavatel podle § 27 odst. 5 zákona č. 42/1994 Sb., o penzijním připojištění se státním příspěvkem, ve znění pozdějších předpisů, poskytne za zaměstnance uvedené v čl. 1 této směrnice měsíční příspěvek, pokud je zaměstnanec účastníkem penzijního připojištění podle tohoto zákona. Měsíční příspěvek se poskytuje za každý celý kalendářní měsíc, v němž trvá pracovní poměr zaměstnance ve výši ................... Zaměstnanec je povinen zaměstnavateli doložit sjednání smlouvy o penzijním připojištění.

3. Zaměstnavatel poskytne za zaměstnance uvedené v čl. 1 této směrnice měsíční příspěvek, pokud má zaměstnanec sjednáno životní pojištění ........... (mohou být stanoveny podmínky tohoto životního pojištění). Měsíční příspěvek se poskytuje za každý celý kalendářní měsíc, v němž trvá pracovní poměr zaměstnance ve výši................... Zaměstnanec je povinen zaměstnavateli doložit sjednání smlouvy o životním připojištění.

4. Zaměstnavatel poskytuje zaměstnanci uvedenému v čl. 1 této směrnice příspěvek na nadstandardní zdravotní péči podle výběru zaměstnance spočívající v masážích, rehabilitacích, koupi vitamínů, preventivním očkování, saunování (je možné vymezit jinak. Příspěvek se poskytuje zaměstnanci ve výši.................... za kalendářní rok (nebo za měsíc) na základě zaměstnancem předloženého dokladu o úhradě nákladů. Z dokladu musí být zřejmý účel vynaložení nákladů, jinak příspěvek nebude poskytnut. Právo na úhradu příspěvku má zaměstnanec pouze za podmínky, že jeho pracovní poměr trval po celý kalendářní rok a neskončil dříve než 31. 12. konkrétního kalendářního roku.

5. Zaměstnavatel poskytuje zaměstnanci uvedenému v čl. 1 této směrnice příspěvek na kulturní a sportovní akce podle výběru zaměstnance spočívající ......... (je možné vymezit). Příspěvek se poskytuje zaměstnanci ve výši.................... za kalendářní rok (nebo za měsíc) na základě zaměstnancem předloženého dokladu o úhradě nákladů. Z dokladu musí být zřejmý účel vynaložení nákladů, jinak příspěvek nebude poskytnut. Právo na úhradu příspěvku má zaměstnanec pouze za podmínky, že jeho pracovní poměr trval po celý kalendářní rok a neskončil dříve než 31. 12. konkrétního kalendářního roku.

6. Zaměstnavatel poskytuje zaměstnanci uvedenému v čl. 1 této směrnice příspěvek na studium jazyku ......... (je možné vymezit jazyk, formu studia apod.). Příspěvek se poskytuje zaměstnanci ve výši.................... za kalendářní rok (nebo za měsíc) na základě zaměstnancem předloženého dokladu o úhradě nákladů. Z dokladu musí být zřejmý účel vynaložení nákladů, jinak příspěvek nebude poskytnut. Právo na úhradu příspěvku má zaměstnanec pouze za podmínky, že jeho pracovní poměr trval po celý kalendářní rok a neskončil dříve než 31. 12. konkrétního kalendářního roku.

7. Vnitřní předpis je uložen k nahlédnutí v písemné formě (uvést místo) a v elektronické podobě je přístupný na intranetu zaměstnavatele v sekci směrnice.

8. Tento předpis nabývá účinnosti dnem: ............

......................................................

razítko zaměstnavatele a podpis

oprávněného zástupce

Komentář:

Pracovněprávní vztahy se podle § 4 ZP řídí zákoníkem práce, a nelze-li zákoník práce použít, řídí se občanským zákoníkem, a to vždy v souladu se základními zásadami pracovněprávních vztahů, které demonstrativním způsobem vymezuje ustanovení § 1a ZP. Použití právní úpravy občanského zákoníku přitom musí být nejenom v souladu se základními zásadami pracovněprávních vztahů vyjádřenými v ustanovení § 1a ZP, ale také se zásadami upravenými nově od 1. 1. 2014 obecně pro všechny občanskoprávní vztahy v § 2 NOZ.

Zákoník práce v návaznosti na § 1 odst. 2 NOZ vychází ze zásady "co není

Nahrávám...
Nahrávám...